Typy, provedení a výkony tepelných čerpadel HOTJET

Naše firma Jiří Otisk z Klimkovic, Vám nabízí tyto typy tepelných čerpadel.

Základní typy tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla se dělí dle zdroje tepla, tím může být povrchová a podzemní voda, venkovní vzduch nebo půda

Typy jsou tedy následující:

 • vzduch-voda,
 • voda-voda,
 • země-voda,
 • vzduch-vzduch.

Tepelná čerpadla značky HOTJET typu vzduch-voda jsou rozděleny na tepelná čerpadla s bočními ventilátory s označením „ASK“ (kompaktní jednotky) pro venkovní montáž, označené „S“ (dělené, splitové) a kompaktní tepelná čerpadla s označením „i“ pro vnitřní montáž, nebo „e“ pro venkovní použití.

Tepelná čerpadla HOTJET vzduch-voda

Tepelná čerpadla HOTJET
Tepelné čerpadlo vzduch-voda
HOTJET ASK

odebírají teplo ze vzduchu. Výkon těchto čerpadel závisí na teplotě okolního vzduchu. Tepelná čerpadla vzduch-voda se dají velmi jednoduše spojit s  plynovým, olejovým, elektrickým kotlem, nebo kotlem na tuhá paliva. Tím je zajištěno bezproblémové vytápění objektu i při nižších venkovních teplotách.

Rozsah výkonu tepelných čerpadel HOTJET vzduch-voda:

 • Hotjet 8i, 11i, 15i, 18i, 21i -  kompaktní vnitřní provedení, s  výkonem od 7,2 do 18kW
 • Hotjet 8e, 11e, 15e, 18e, 21e -  kompaktní venkovní provedení, s  výkonem od 7,2 do 18kW
 • Hotjet ASK 8, 11, 15, 18, 21 - nová řada venkovních tepelných čerpadel vzduch/voda, s výkonem od 7,2 do 18kW
 • Hotjet 8s, 11s, 15s, 18s, 22s, 35s, 50s - nová řada dělených tepelných čerpadel vzduch/voda, s výkonem, od 7,2 do 27,5kW

Nová generace tepelných čerpadel značky Hotjet

V rámci postupného vývoje zavedla firma HOTJET výrobu nové řady tepelných čerpadel.

Zejména se jedná o tepelná čerpadla vzduch – voda, jednotka pro vnitřní instalaci, venku nic nestojí, s označením 11i až 21i a  tepelná čerpadla vzduch – voda, venkovní kompaktní jednotka s označením 11e až 21e. Od roku 2009 dodáváme ve všech tepelných čerpadlech regulátory vyvinuté a vyrobené švýcarskou pobočkou koncernu Siemens.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda Hotjet 18i
Tepelné čerpadlo vzduch-voda
Hotjet 18i pro vnitřní použití

Tepelné čerpadlo s označením „e“, venkovní kompaktní jednotka se instaluje vně objektu a pracuje na stejném principu jako ostatní tepelná čerpadla vzduch – voda. Tepelné čerpadlo s označením „i“ je shodné s venkovní kompaktní jednotkou, ale s tím rozdílem, že toto tepelné čerpadlo se instaluje uvnitř objektu, (kotelna, dílna, garáž a jiné technické místnosti), přes obvodové zdivo se vybourají dva otvory o průměru asi 400mm, přes které se protáhne sací a výfukové potrubí o stejném průměru. Takto nainstalované tepelné čerpadlo nikoho nedráždí, nedá se ukrást a nikoho neruší. Tato varianta je vhodná hlavně v hustě zastavěné oblasti.

Tato nová generace tepelných čerpadel Hotjet „i“ a Hotjet „e“ má vysokou funkčnost při stále nepřekonatelné ceně. Výrobce toho docílil optimalizací návrhu, pečlivým výběrem komponent a sériovostí výroby.

Zemní tepelná čerpadla HOTJET země-voda

Tepelné čerpadlo země-voda
Tepelné čerpadlo země-voda,
voda-voda, výkon 7-32 kW

využívají teplo akumulované v zemi. Teplo je odebíráno pomocí kolektoru umisťovaného do hloubky 1,5 m, nebo zemních sond o hloubce 50 až 150 metrů. Zemní tepelné čerpadlo je nezávislé na teplotě okolního vzduchu a může bez problémů zajistit vytápění i v chladné sezóně. Tepelná čerpadla země-voda se vyrábí ve výkonové řadě od 7,2 do 31,2 kW.

Tepelná čerpadla HOTJET voda-voda

Teplo z podzemní vody se získává tak, že voda je čerpána z čerpací studny do výparníku tepelného čerpadla. V něm se ochladí a ochlazená je vrácena do druhé, vsakovací studny.

Požadavky pro instalaci:

 • dvě studny (sací a vsakovací) s  dostatečnou vzdáleností,
 • vhodné chemické složení čerpané vody,
 • minimální celoroční teplota vody +8 °C
 • dostatečný průtok vody ověřený minimálně čtrnáctidenní čerpací zkouškou.

Tepelná čerpadla HOTJET vzduch-voda

Bazénové tepelné čerpadlo vzduch-voda
Bazénové tepelné čerpadlo vzduch-voda
s titanovými výměníky 8,7-105,6 kW

pro ohřev bazénové vody s titanovým výměníkem pracují na stejném principu jako tepelné čerpadlo vzduch-voda. Rozsah výkonu bazénového tepelného čerpadla vzduch-voda, HOTJET P je od 8,7 do 105,6 kW.

V případě Vašeho zájmu o pořízení tepelného čerpadla, rádi poradíme při Vašem rozhodování. Poskytneme Vám základní konzultaci na našem telefonním čísle: 731 556143, nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Kontaktní formulář

Tisknout


Rychlý kontakt

Jiří Otisk
Zahradní 753
742 83 KLIMKOVICE

Tel.: +420 731 556 143
E-mail: